O NÁS

Stavíme roubenky a stylové dřevěnice.

Obecně by se dalo o roubenkách říct, že se jedná o velmi individuální typy staveb, jak z pohledu statického, tak tepelně izolačního a proto je potřeba velmi dbát na tyto aspekty, které jsou velice často opomíjeny.

Správně navržené konstrukce roubenky mají v podstatě přímý vliv na budoucí komfort bydlení a náklady s ním spojené.

Dnes žijeme v době, ve které se citelně zvyšují náklady na vytápění. Dřevo je proto ideálním stavebním materiálem pro svou velice malou tepelnou setrvačnost. Dřevu trvá mnohem déle, než do sebe teplo naakumuluje, a proto je v roubenkách a dřevostavbách velmi rychle příjemně vytopeno.

Ve správně postavené roubence je potřeba jen tolik tepla, kolik jej požadujeme my a nikoliv stěny a ostatní stavební konstrukce.

Abychom udrželi v roubence přirozené a příjemné mikroklima, používáme moderní stavební izolace s difúzními vlastnostmi, které podporují „dýchání“ domu.

Při správně navržené stěně roubenky a za použití difúzních izolačních materiálů na přírodní bázi lze velice snadno dosáhnout dobrých difúzních vlastností a nízkoenergetických hodnot domu.

Stavíme roubenky ze dřeva a díky této naší filozofii je pro nás možnost použití přírodních materiálů samozřejmostí. Je možno použít nadkrokevní termoplášť dřevovláknitými systémovými deskami, případně použít konopné izolace, hliněné omítky a cihly. Do našich staveb je také možno dodat srubové vnitřní obklady, překládané valašské záklopy stropů atd.

 

Projektování roubenek

Při projektování se snažíme vždy navrhnout roubenku tak, jak se má ve finále postavit, protože jen tak je možno předejít různým vícenákladům nad rámec plánovaného rozpočtu.

 

o nás

Námi zhotovovaná projektová dokumentace roubenky je zpracovávána dle zásad roubených staveb a dřevostaveb, kdy klademe důraz zejména na difúzní vlastnosti domu.

Roubenky a dřevostavby jsou velmi individuální typy staveb, jak z pohledu statického, tak tepelně izolačního, a proto je potřeba velmi dbát na tyto aspekty, které jsou velice často opomíjeny, ačkoliv mají v podstatě přímý vliv na budoucí komfort bydlení a náklady s bydlením spojené.

 

ceske-roubenky-interiery-foto-004

Dlouholetou praxí v povrchové úpravě dřeva jsme si prověřili několik výrobců nátěrových např. Flügger, Junckers a další. Na základě této praxe a získaných zkušeností můžeme říct, že vlastnosti námi používaných barev a laků, směrem ke kvalitě a k životnímu prostředí, uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Společnost Junckers obdržela certifikát Britského alergologického ústavu jako 100% zdraví šetrný výrobek. Dalo by se říct, že povrchová úprava dřeva je naší prioritou, protože si myslíme, že na hezký dům patří hezká a kvalitní povrchová úprava provedená kvalitními lazurovacími laky nebo oleji.

Kontaktujte České Roubenky s.r.o.

České Roubenky s.r.o.
Ostravice 291
739 14  Ostravice

Tomáš Kokeš
jednatel společnosti
[mobil] +420 603 705 238
[e-mail] info@ceskeroubenky.cz
[web] www.ceskeroubenky.cz

[IČ] 29448239
[DIČ] CZ29448239

Společnost České Roubenky s.r.o. je zapsána v Obchodním rejstříku Krajského soudu v Ostravě. Spisová značka C 54018.