IZOLACE Z KONOPÍ

PŘEDNOSTI EKOLOGICKÉ IZOLACE Z KONOPÍ
 
Tepelně-izolační vlastnosti dosahují stejných hodnot jako běžně používané izolace.
Schopnost tepelné akumulace u izolace z konopí je dvojnásobná v porovnání s běžnými izolacemi.
Konopné izolace mají jedinečnou schopnost absorbovat a opětovně uvolňovat vzdušnou vlhkost produkovanou bydlením.
S konopnou izolací lze pracovat bez ochranných pomůcek (nedráždí dýchací cesty, neškrábe).
Použití v krovech, stropech, podlahách, vnitřních i vnějších stěnách.
Proces výroby je energeticky nenáročný a nezatěžuje životní prostředí.

 

Přírodní konopné izolace jsou pro své tepelně izolační či akustické vlastnosti vhodné do střešních, stěnových a podlahových konstrukcí roubenek a dřevostaveb. Izolační vlastnosti se dají zcela srovnat s dostupnými konvenčními izolacemi. Ovšem díky tomu, že se jedná o přírodní vlákno, vyniká konopná izolace dalšími jedinečnými vlastnostmi. Předně, je to odolnost vyrovnat se z vlhkostí. Díky tomu jsou zaručeny izolační schopnosti i v podmínkách, ve kterých u klasické izolace dochází k poškození nebo značnému snížení izolačních vlastností.

KONOPNÉ IZOLACE

Izolace z konopí má pro stavbu vynikající tepelně akumulační vlastnosti to znamená, že se tato izolace v letních měsících nepřehřívá jako izolace z minerálních vláken. Zjednodušeně řečeno v momentu kdy minerální izolace při zahřívání například sluncem dosahuje svého tepelného vrcholu a vlastně již začíná topit tak izolace z konopí má svou tepelnou kapacitu na 60 %. Přehřátí konopí začíná až v momentě kdy vlastně slunce jíž zapadá. Konopná izolace zabezpečuje přirozené klima, prostory se nepřehřívají a tudíž se snižují náklady například při provozu klimatizací.

 

 PAROBRZDA

Nepoužíváme parozábranu ale pouze PAROBRZDU na bázi sulfátového papíru. Při použití této parobrzdy stěnami roubenky přechází pouze redukované množství vlhkosti se kterou si stěny roubenky bez problémů poradí.

Tato přírodní konopná izolace a papírová parobrzda snižují rizika závad ve stavebních konstrukcích spojených s kondenzací vody.

Takto zateplená roubenka je vlastně zateplená pouze přírodními materiály.